Psáry - náves

Projekt Náves Psáry

Aktuálně připravujeme projekt Náves Psáry, díky kterému dojde k proměně současného brownfieldu na reprezentativní centrum obce, se vším co k tomu patří - moderní bydlení, obchody, služby a kvalitní veřejný prostor pro přirozené setkávání obyvatel. Jedná o architektonicky zajímavý obytný soubor šesti bytových domů o třech nadzemních podlažích. Tři z těchto bytových domů budou přimknuty k budoucímu náměstí a v přízemí budou skýtat přes 500 m2 nebytových prostor pro nejžádanější služby. Na samotné náměstí pak bude směrem ke korytu Zahořanského potoka navazovat relaxační zóna, provedená v sadové úpravě.

V rámci projektu vznikne celkem 65 prakticky řešených bytových jednotek s dispozicí 1 – 3+kk o rozloze cca 35 – 120 m2. Jedná se většinově o více metrážní byty, vhodné pro trvalé bydlení. Ke každé bytové jednotce bude náležet garážové parkovací stání. Tato garážová stání budou situována v suterénu pod bytovými domy. Navrženo je také venkovní parkoviště, které nabídne dostatek parkovacích míst pro služby a návštěvy.

V září 2022 byla dokončena projektová dokumentace  pro stavební povolení, která byla následně předána k projednání s dotčenými orgány státní správy. Předpokládáme, že stavební povolení pro realizaci projektu získáme v první polovině roku 2023. V návaznosti na termín vydání pravomocného stavebního povolení a zejména pak situaci na realitním trhu následně rozhodneme o termínu zahájení výstavby. Aktuálně však již probíhají v místě přípravné práce, které souvisí převážně s odstraňováním stávajících objektů. 

Webová prezentace projektu bude spuštěna současně se zahájením výstavby. Ceny bytových jednotek zatím nejsou stanoveny a budou vycházet z aktuální situace na realitním trhu. Nebytové prostory zůstanou s největší pravděpodobností ve vlastnictví naší společnosti, tak abychom byli schopni regulovat nabídku služeb s ohledem na potřeby místních občanů.

 

GALERIE

Vizualizace jsou pouze ilustrační

 

Lokalita

STAVING Olomouc, s. r.o.
U Strouhy 533, 252 42
Vestec u Prahy
Všechna práva vyhrazena © 2017
Hledat
Zavřít